Kunratický koš 2023

basketbalového turnaje mládeže Kunratický koš 2022. Hrálo se v kategorii hráčů a hráček U11, tedy mladších jedenácti let a kromě dvou týmů domácích (z velké většiny složených z žáků místní ZŠ) se zúčastnili: USK Praha, Velká Ohrada, Jižní Supi, Sokol Horní Počernice a Wizards Újezd nad Lesy. Turnaj se hraje po skončení sezóny mistrovských soutěží a tak se v něm kromě již zkušenějších hráčů objevují i ti, kteří s tímto sportem začínají. V přátelské atmosféře si tak mohou vyzkoušet, co se naučili v tréninku a hlavně prohloubit svůj zápal pro sport jako takový. Během devíti hodin sportovních bojů, před často téměř zaplněnou tribunou, se odehrálo celkem 12 utkání. Ta byla pro víc jak 80 dětí zkouškou nejen herních dovedností, ale i vytrvalosti a proto byla všechna družstva po zásluze odměněna sladkou tečkou na závěr v podobě dortu. Pro unavené, ale spokojené pořadatele pak byla pochvalou velmi častá otázka: „Bude turnaj i příští rok?“.

Kunratice basketbal - Basketbalový klub v Kunraticích působí již od roku 2010, kdy z původně kroužku basketbalu na ZŠ Kunratice vznikl první basketbalový tým v mládežnické kategorii.